Obowiązkowe ubezpieczenia prawników

Są takie zawody, które jednoznacznie kojarzą się z prestiżem. Wśród nich można z całą pewnością wymienić lekarza, inżyniera czy prawnika. Zawód prawnika (jak i zresztą lekarza i wiele innych) wiąże się też z czymś jeszcze. Poza prestiżem ważna jest renoma. Prawnik bez renomy, bez wypracowanej marki (w tym przypadku marką jest własne nazwisko oraz kancelaria, w której dany prawnik pracuje) nic nie znaczy na tym trudnym i bardzo wymagającym rynku. Ale jeszcze nie jest w takim przypadku wcale aż tak źle. Renomę, jak i doświadczenie, można wypracować. Oczywiście nie będzie to proces szybki, łatwy i bezproblemowy, jednak z całą pewnością będzie to proces wykonalny. Co innego, gdy taki prawnik tę renomę, którą już udało mu się zyskać – straci. Są takie sytuacje, których naprawić się już po prostu nie da. A odzyskanie straconej reputacji jest praktycznie niemożliwe. Oczywiście czasami się udaje – przy gigantycznej pracy własnej i jeszcze większym samozaparciu. W końcu mylić się jest rzeczą ludzką. Jednak trzeba naprawdę mocno uważać, by nie stracić.

Ważna rola ubezpieczenia

Są takie zawody, które jednoznacznie kojarzą się z prestiżem. Wśród nich można z całą pewnością wymienić lekarza, inżyniera czy prawnika

Autor zdjęcia: Jason Hargrove

Właśnie dlatego tak ważne jest odpowiednie ubezpieczenie. Jest na tyle ważne, że wręcz stało się obowiązkowe. Ubezpieczenia prawników, bo o nich mowa bezwzględnie musi posiadać każdy prawnik (więcej informacji pod tym linkiem). To jeden z wymogów, które konieczne są do spełnienia, by w ogóle móc zacząć się realizować w tym zawodzie. I nie ma w tym nic dziwnego – obowiązkowe ubezpieczenia zawodowe OC są bardzo powszechne wśród zawodów, w których wysoki prestiż wykonywanej pracy związany jest również z gargantuicznym ryzykiem i równie ogromnymi stratami w sytuacji, gdy coś poszłoby nie tak. A przecież wszystkich złych sytuacji naprawdę nie sposób jest przewidzieć.