Sportowiec dobrze ubezpieczony

Nie jest tajemnicą, iż w naszym kraju panuje bardzo niska świadomość ryzyka powiązanego z wyczynowym uprawnianiem sportu. Powszechna praktyka klubów sportowych jest zapewnianie podstawowej, minimalnej ochrony sportowców, która to w żadne sposób nie gwarantuje odpowiedniego zabezpieczenia ani w razie wypadku, ani w razie kontuzji. Gdzie zarówno wypadek jak i kontuzja mogą stać się przyczyna wyeliminowania sportowca z życia sportowego, a i w konsekwencji często przyczyna utraty przez niego źródła utrzymania.

Nie jest tajemnicą, iż w naszym kraju panuje bardzo niska świadomość ryzyka powiązanego z wyczynowym uprawnianiem sportu

Autor zdjęcia: Kai Hendry

Szczęśliwie liczba osób świadomych potencjalnego ryzyka powoli, aczkolwiek systematycznie rośnie. Ubezpieczenie dla sportowców to być może wydatek nie mały, jednak bardzo obszerna oferta produktów ubezpieczeniowych umożliwia optymalne dobranie oferty, pod względem potrzeb oraz możliwości.

Sportowiec (dobrze) ubezpieczony

Ubezpieczenia sportowe dedykowane są zarówno osobom uprawiającym sport zawodowo, jak i osobom, które zajmują się sportem amatorsko. Osobom trenującym regularnie, pod okiem trenera oraz osobom hobbistycznie uprawiającym na przykład piłkę halową w lokalnym klubie sportowym.

Ubezpieczenie dla sportowców jest także dedykowane uczestnikom maratonów, dzieciom trenującym w klubach sportowych czy to jazdę konna, czy judo, czy też piłkę nożną (więcej o ubezpieczeniu: https://sport.iexpert.pl/). Nie wspominając oczywiście o zasadności ubezpieczania dzieci w czasie wakacji, a dokładniej w trakcie wyjazdów na obozy żeglarskie, konne czy kajakarskie i tym podobne.